Kovacic 3098091

Ковачиќ: Можам да бидам лидер на Интер

Цела сезона навивачите бараат Ковачиќ да биде во почетниот состав на Интер, а тоа конечно се случи на последниот натпревар со Сампдорија. Матео одигра солиден натпревар, без многу грешки и покажа дека заслужува многу поголема минутажа. Во интервју за Скај Спорт 24 тој говори за неговиот живот во Милано.

 
mazzari-inter

Мацари: Се останува на нас во дуелот со Торино

Тие имаат два добри напаѓачи кои се во форма, и можат на секој да му направат проблеми. Треба да го отсечиме нивниот среден ред за тие да не добиваат топки, се на се не очекува тврд дуел...

 
roma-inter

Најава:Рома-Интер

Време е за дерби, 26то коло од италијанската Калчо Серија А, Интер гостува на Олимпико во Рим против претендентот за титула, тимот на Рома.

 
DAmbrosio

Д’Амброзио: "Маикон ми беше идол"

На презентацијата на Gazzetta Cup , ДАмброзио говорел пред младите надежи на италијанскиот фудбал за неговото пристигање во Интер.


   
Inter-Cagliari111

Најава: Интер-Каљари

По победата над Фиорентина минатото коло тимот на Интер се враќа на старите победнички патеки. Со одлична игра во
одбраната и брзи контра напади тимот успеа да победи на тешкото гостување во Фиренца и со тоа да ја намали разликата
помеѓу двата тима.

 

 
tohir1221

Идеи, планови, реализација..

Ерик Тохир: "ќе се натпреваруваме со големите интернационални тимови"

Првиот состанок на бордот на директори, обновување на договорите со Паласио, Гуарин и Алварез, Аусилио ќе биде задолжен за меркатото, Видиќ ќе биде одлично засилување, шкотланѓанецот Грант Фергусон ќе го замени Роеслани, ова се неколку битни реченици за досегашната работа на Тохир.

 
kovacic10

Ковачиќ се врати на тренинзите


Еден од најголемите таленти моментално во Европа, и член на клубот Интер, Матео Ковачиќ, веќе два дена тренира со првиот тим, после повредата која ја доби на тренинг.

   

Page 1 of 395

Табела

Најава: Наполи - Интер

najava-napoli-inter

Интер - Ливорно 09.11.2013

Пријатели

Кој е на сајтот?

Има 73 гости присутни

Нашата Facebook страница
Следи не на Twitter